Wychowankowie Schroniska dla Nieletnich w Gackach biorą udział w zajęciach w ramach programu „Film resocjalizacyjny”. Zajęcia odbywają się w Kinie Moskwa w Kielcach pod nazwą „Kino Szkoła”. W dniu 07.01.2019 r. odbył się wyjazd na film pt. „Głusza”. Wychowankowie przed seansem brali także udział w prelekcji związanej z tematyką zajęć.
Category Archives: AKTUALNOŚCI
Chrońmy naszych przyjaciół
.
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzą Dyrekcja oraz pracownicy Schroniska dla Nieletnich w Gackach.
Jasełka w Schronisku
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w schronisku odbyło się uroczyste spotkanie na którym wychowankowie zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe. W spotkaniu wzięli udział pracownicy, oraz zaproszeni goście. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej świątecznej atmosferze.
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową został rozstrzygnięty
Jest nam niezwykle miło poinformować, że kolejny raz byliśmy organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową dla zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Zaproszenie do udziału w konkursie zostało rozesłane do wszystkich placówek resocjalizacyjnych z terenu całej Polski. Nadesłane prace zostały wystawione w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie, gdzie jak co roku zostaną sprzedane, a uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone na rehabilitację chłopca po operacji guza mózgu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoimi pracami przyczynili się do pomocy.
Prace plastyczne wykonane przez wychowanki i wychowanków zostały przesłane z 12 placówek:
- Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Szubinie
- Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie
- Zakład Poprawczy w Barczewie
- Zakład Poprawczy w Witkowie
- Zakład Poprawczy w Nowem
- Zakład Poprawczy w Poznaniu
- Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie
- Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy
- Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu
- Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach
- Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie
- Schronisko dla Nieletnich w Gackach
Na konkurs wpłynęło 137 prac. W tym, aż 75 kartek bożonarodzeniowych zostało wykonanych przez wychowanków Schroniska dla Nieletnich w Gackach.
Laureaci i wyróżnieni:
Powyżej lat 18
- Ex aequo: Oskar Kaczmarek – MOAS Koszalin; Michał Wiliński – MOAS Szubin
- Karolina Jędrosek – ZPiSdN Zawiercie
- Krzysztof Zboralski – ZPiSdN Głogów
Do lat 18
- Mateusz Pacholski – SdN Gacki
- Ex aequo: autor pracy.– ZP Poznań; Adrian Męcner – SdN Gacki
- Maciej Klinkosz – ZP Barczewo
Ponadto przyznano wyróżnienia specjalne w kategorii ogólnego waloru artystycznego:
- Kacper Meka – MOAS Koszalin
- Ariel Pałac – SdN Gacki
- autor pracy – ZPiSdN Świdnica
- Fabian Szewczuk – SdN Chojnice
- Patryk Bartnicki – SdN Gacki
Wyróżnienia:
- Przemysław Hnycaj – SdN Chojnice
- Mateusz Brzozowski – ZP Witkowo
- Maciej Gajda – ZP Witkowo
- Adrian Żukowski – MOAS Koszalin
- Hubert Kubacki- ZP Barczewo
- Łukasz Kucia – SdN Gacki
- Natalia Michałowska – ZPiSdN Zawiercie
- Oskar Gostyński – MOAS Koszalin
- Dawid Rupikowski – SdN Gacki
- Adam Warchoł – ZP Nowe
- Piotr Dworczak – SdN Szczecin
Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku! Nagrody zostaną przesłane pocztą
Bierzmowanie w Schronisku
Wychowankowie Schroniska dla Nieletnich w Gackach przystąpili w dniu dzisiejszym do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzielił Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej ks. dr Andrzej Kaleta.
Konkurs plastyczny
Hołd dla Niepodległej
100 lecie niepodległości Polski do doniosła chwila w skali całego kraju. Nasi młodzi patrioci jak zwykle stanęli na wysokości zadania i z należytą powagą oraz szacunkiem oddali hołd ojczyźnie przy tej wspaniałej rocznicy. Uroczystą akademię z tej okazji zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
Nagrody Ministra Sprawiedliwości
Miło nam poinformować, że pracownik Schroniska dla Nieletnich w Gackach, nauczyciel Piotr Jędrocha
został wyróżniony Nagrodą Ministra Sprawiedliwości.
Prelekcja we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach
Nasi wychowankowie po raz kolejny, w ramach idei promowania krwiodawstwa i krwiolecznictwa i realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego „Pierwszy do pierwszej pomocy”, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami RCKiK w Kielcach.
Pani Iwona Surowiec przygotowała bardzo interesującą prelekcję, na temat donacji szpiku kostnego i krwi oraz leczenia chorób hematologicznych. Wychowankowie mogli od strony praktycznej zobaczyć jak oznacza się grupę krwi.
Składamy serdeczne podziękowania pracownikom RCKiK w Kielcach, za dotychczasową współpracę, za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy popularyzacji idei honorowego krwiodawstwa oraz liczne materiały promocyjne, pakiety edukacyjne i gadżety (smycze, notesy, długopisy, opaski itp.), przekazane na rzecz naszych wychowanków.
