Warsztaty plastyczne w Zalipiu

W dniu 12 marca 2018 r. nasi wychowankowie, po raz kolejny, uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Zalipiu. Zapoznali się z dawną techniką malowania wzorów kwiatowych, tym razem, jako ozdoby jaj wielkanocnych. Ponadto zwiedzali malowniczą wieś województwa małopolskiego – Zalipie, która jest cenną atrakcja turystyczną Małopolski.

 

Góry Świętokrzyskie

W niedzielę 11 marca odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie. Wychowankowie wchodząc na najwyższy szczyt – Łysicę mieli możliwość poznania przyrody tego pięknego regionu.

 

PONIEWAŻ ŻYLI PRAWEM WILKA…

1 marca wychowankowie naszej placówki uczcili pamięć „Żołnierzy wyklętych” barwną inscenizacją. Przedstawienie zorganizowano z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaprezentowana lekcja historii była częścią systematycznie realizowanego paragramu edukacyjno – wychowawczego „Młodzi Patrioci”. Okazuje się, że wartości – niezłomność, honor, oddanie ojczyźnie – którym hołdowali żołnierze „antykomunistycznego podziemia” również dla naszych wychowanków są bardzo ważne.

„Mój zawód”

W lutym 2018 w naszej placówce, w ramach programu dydaktyczno-wychowawczego z doradztwa zawodowego „wykluczyć wykluczenie”, odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój zawód”. Wychowankowie licznie przygotowali bardzo piękne, staranne i oryginale prace. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
Celem zajęć z doradztwa zawodowego jest przede wszystkim wdrażanie nieletnich do sprawnego poruszania się po rynku pracy oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Prelekcja we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

Nasi wychowankowie po raz kolejny, w ramach idei promowania krwiodawstwa i krwiolecznictwa i realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego „Pierwszy do pierwszej pomocy”, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami RCKiK w Kielcach. Pani Iwona Surowiec przygotowała bardzo interesującą prelekcję, na temat donacji szpiku kostnego i leczenia chorób hematologicznych.
Składamy serdeczne podziękowania pracownikom RCKiK w Kielcach, za dotychczasową współpracę, za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy popularyzacji idei honorowego krwiodawstwa oraz liczne materiały promocyjne, pakiety edukacyjne i gadżety (smycze, notesy, długopisy, opaski itp.), przekazane na rzecz naszych wychowanków.

Szlakiem Ponidzia

W ramach programu edukacyjno – wychowawczego „Szlakiem Ponidzia” nasi wychowankowie regularnie włączają się do pomocy w akkcjach związanych z ochroną przyrody.  Pomimo złych warunków pogodowych, udało się  usunąć część drzew i krzewów zasłaniających pomnik przyrody w Gackach „Odsłonięcie geologiczne”. Ponadto nieletni uczestniczyli w prelekcjach, a po zakończonych zabiegach ochronnych odbyło się ognisko w siedzibie ZŚiNPK w Krzyżanowicach Średnich.

„Kino Szkoła”

Wychowankowie Schroniska dla Nieletnich w Gackach regularnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach programu „Film resocjalizacyjny”. Zajęcia odbywają się w kinie Moskwa w Kielcach. Na zdjęciach nasi uczniowie biorący udział w projekcie pod nazwą „Kino Szkoła”.

 

Spotkanie z Marcinem Jabłońskim

W Schronisku gościł Marcin Jabłoński medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kulturystyce. Nasz Gość spotkał się z wychowankami z którymi podzielił się swoją wiedzą o tym sporcie.

„Bezpieczne ferie” w Pińczowie.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” wychowankowie Schroniska uczestniczyli w turnieju piłki halowej, który był rozgrywany w Hali Widowiskowo-sportowej w Pińczowie. Nasi uczniowie zajęli wysokie drugie miejsce.