Konkurs na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Konkurs na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

             19 grudnia 2025 roku w Ośrodku Wychowawczym w Gackach odbył się konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. W wydarzeniu wzięło udział wielu wychowanków, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowali swoje prace. Szopki były bardzo różnorodne – od tradycyjnych po bardziej nowoczesne i pomysłowe formy. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace wyróżniały się starannością i kreatywnością. Gratulujemy wszystkim laureatom.

Uroczystość Bierzmowania

Uroczystość Bierzmowania

        Jak co roku w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Gackach odbyła się uroczystość bierzmowania dla naszych wychowanków. Było to ważne i podniosłe wydarzenie w życiu całej społeczności ośrodka. Mieliśmy zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Mariana Florczyka, który udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Spotkanie przebiegło w atmosferze skupienia, radości i wspólnego świętowania. Dla naszych wychowanków był to wyjątkowy dzień, pełen refleksji i duchowych przeżyć. Podziękowania dla Pani katechetki Doroty Grochowskiej i proboszcza naszej Parafii ks. Stanisława Swobody za przygotowania do tej wzniosłej uroczystości.

Prace na kiermasze charytatywne do Hospicjum w Busku Zdroju

Prace na kiermasze charytatywne do Hospicjum w Busku Zdroju

        W dniu 2 grudnia pracownicy Ośrodka – Pani Agnieszka Salwierak-Gębka oraz Pan Marek Wilk – wraz z wychowankami odwiedzili tradycyjnie Hospicjum w Busku Zdroju. Celem wizyty było przekazanie prac z przeznaczeniem na kiermasze charytatywne, z których cały dochód wesprze działalność Hospicjum. Przekazane rękodzieła już 4 grudnia trafią na wystawę do Tężni Busko, gdzie będzie można je oglądać oraz nabyć.

 

 

XVIII Konkurs Plastyczny „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa’’– Tworzymy i pomagamy

XVIII Konkurs Plastyczny „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa’’ –      Tworzymy i pomagamy 

          W naszej placówce odbył się już  XVIII konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Do konkursu wpłynęło aż 225 kartek, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością starannością oraz pomysłowością, tworząc kartki pełne świątecznego klimatu, ciepła i radości.

          Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, wybierając najciekawsze prace spośród tak wielu wyjątkowych kartek. Oceniano przede wszystkim oryginalność, estetykę wykonania oraz zgodność z tematyką świąteczną.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożony wysiłek.  Z radością informujemy, że wykonane kartki  zostaną przekazane na aukcję charytatywną, z której dochód wesprze szczytny cel.

Gratulujemy autorom nagrodzonych prac oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.  

KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNYCH

     

KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNYCH

         16 listopada 2025 roku odbył się konkurs wiedzy i umiejętności technicznych w zawodach takich jak kucharz, stolarz i ślusarz to doskonała okazja do rozwijania pasji oraz sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Uczestnicy rywalizują w wykonaniu zadań zawodowych, takich przygotowanie potraw, obróbka drewna czy metalu także rozwiązują testy z zakresu technologii i zasad bezpieczeństwa pracy.

          Takie wydarzenia sprzyjają podnoszeniu kwalifikacji, uczą pracy  oraz rozwijają kreatywność, precyzję i dokładność.

.

Narodowe Święto Niepodległości

               Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi wychowankowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali program artystyczny poświęcony historii Polski. Występ młodzieży był pełen patriotycznych pieśni i wzruszających recytacji, ukazujących znaczenie odzyskania niepodległości. Uroczystość stała się okazją do refleksji nad polską historią, a jednocześnie pokazała talent i zapał uczniów w tworzeniu szkolnych wydarzeń.

O ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ  Z WYCHOWANKAMI OKRĘGOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W GACKACH

O ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ  Z WYCHOWANKAMI OKRĘGOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W GACKACH

 

        Jak wygląda typowa rozmowa kwalifikacyjna? Jak się na niej zachować? O co zapyta pracodawca? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali podczas warsztatów z doradcą zawodowym, które odbyły się 25 września 2024r.,  wychowankowie Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Gackach .

        Doradca zawodowy uświadomił młodzieży, iż celem rozmowy kwalifikacyjnej kandydata z pracodawcą jest nie tylko przedstawienie swoich kwalifikacji, ale również odpowiednie zaprezentowanie się. Uczestnicy warsztatów poznali takie pojęcia jak: .autoprezentacja, pierwsze wrażenie, mowa ciała. Poznali również trudne i nietypowe pytania pracodawcy oraz sposoby,  jak sobie z nimi radzić?

Spotkanie odbyło się 25 września 2024 r.

.

„Z wizytą w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy”

„Z wizytą w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy”

         Dnia 3 września br. wybraliśmy się  do Wiślicy – jednej z niewielu miejscowości w Polsce objętych całkowitą ochroną konserwatorską. Mieści się tutaj bardzo nowoczesne muzeum, gdzie można zwiedzać zabytki korzystając z trasy podziemnej. Dzięki współczesnym technikom graficznym mogliśmy zobaczyć m.in. wizualizacje obiektów grodu Wiślica z przełomu X/XI wieku. Była to cenna lekcja historii, a przede wszystkim jedna z form nagród dla nieletnich (zajęcia poza terenem ośrodka), z której wychowankowie mogą korzystać w ramach oddziaływań resocjalizacyjnych.

 

Inaugurację roku szkolnego 2024/2025

       Inaugurację roku szkolnego 2024/2025 w naszym Ośrodku rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Nie mogło zabraknąć również okolicznościowych przemówień Pana Dyrektora Ośrodka, który przekazał życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a uczniom – zapału w zdobywaniu wiedzy.

   Kolejno wychowankowie zaprezentowali krótki występ artystyczny, upamiętniający pamięć poległych podczas II wojny światowej.

Mimo, że rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się z obowiązkami, uczniowie z uśmiechami na twarzach udali się do klas na pierwsze powakacyjne lekcje.