Nasza ukochana Nuka odeszła za tęczowy most

       

       Chcieliśmy poinformować wszystkich byłych wychowanków, że nasza Nuka w dniu 28 października 2022 roku odeszła. Przez jedenaście lat była z nami w ramach realizowanego w placówce programu wychowawczo-terapeutycznego „Animaltherapy”. Często czekała pod oknem na smakołyki. Biegła do nas spragniona pieszczot. Uczestniczyła w zbiórkach pieniędzy, które były przeznaczane na bezdomne zwierzęta. Mimo swojej choroby to Ona dbała, aby na naszych twarzach pojawiał się uśmiech. Uczyła nas jak być odpowiedzialnym i empatycznym człowiekiem. Dziś biega po łąkach za tęczowym mostem i czeka tam na każdego z nas.

        Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy okazali jej serce i troszczyli  się o naszą Nukę: Rafałowi, Szymonowi, Krzysztofowi, Mateuszowi, Marcinowi, Łukaszowi, Sebastianowi, Adamowi, Dominikowi i wielu innym.

        Krótkie wspomnienia byłych wychowanków, opiekunów Nuki:

       „Opieka nad psami nie była trudna, a szczególnie nad Nuką, bo jej wiele nie potrzeba do szczęścia, Nuka to bardzo uczuciowy pies (…). Ma to coś, co sprawia, że jest niepowtarzalna, jest bardzo potulna i przyjazna.”

      „Te dwa pieski to były dla mnie ciche przyjaciółki. Nuka i Luna dawały mi dużo szczęścia.”