,,Spotkanie ze sztuką’’

            W poszukiwaniu ciekawej aktywności na spędzanie wolnego czasu z naszymi wychowankami postanowiliśmy zorganizować wycieczkę do teatru. Wiadomo już od czasów starożytnych, że uczestniczenie w przedstawieniu teatralnym stanowi formę rozrywki, spełnia funkcję katharsis, pozytywnie wpływa na rozwój osobowości człowieka, a także ma działanie terapeutyczne. Teatr bowiem, może wspomóc młodego człowieka w przywróceniu do działania w społeczeństwie, rozwija empatię oraz umiejętność spojrzenia na problemy spoza własnej perspektywy. Dlatego realizując  nasze zamierzenia w dniu 22.11.2012r. nasi podopieczni   uczestniczyli w  spektaklu teatralnym prezentowanym przez  Teatr Ciut Frapujący  działający przez 20 lat  przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

           Młodzież naszej placówki  miała  możliwość obejrzenia najnowszą sztukę zatytułowaną „Zatrzymany” prezentowaną przez  grupę TCF.

„Zatrzymany” to dramat psychologiczno- kryminalny w intensywnym klimacie na podstawie  książkiJohna Wainwrighta, Brainwash.

           Spektakl „Zatrzymany” to  pojedynek dwóch odmiennych charakterów-  impulsywny, ambitny i dumny prawnik mierzy się z refleksyjnym, inteligentnym i drobiazgowym detektywem. Atmosferę konfliktu podsyca porywczy policjant, który sądzi, że prymitywne działania dają gwarancje wyciągnięcia z człowieka prawdy.

Nasi wychowankowie zapewne będą długo jeszcze analizować zawiłe sytuacje prezentowane w spektaklu „Zatrzymany”, my natomiast będziemy planować kolejny wyjazd, by jeszcze raz nieletni mogli doświadczyć magii teatru.