Z przyjemnością informujemy że w czwartek 15 maja 2014 r. rozstrzygnięty został VIII Regionalny Konkurs Plastyczny „Świat wokół nas”. Konkurs zorganizowany został przez Schronisko dla Nieletnich w Gackach pod patronatem Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Na konkurs wpłynęło 67 prac plastycznych. Jury oceniło prace w następujących kategoriach plastycznych: fotografia, malarstwo, techniki różne, rysunek i formy przestrzenne.
W konkursie wzięło udział siedem placówek szkolnych, opiekuńczo wychowawczych i resocjalizacyjnych:
- Gimnazjum nr 2 w Pińczowie
- Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu
- Schronisko dla Nieletnich w Gackach.
- mgr Grażyna Zachariasz- nauczyciel plastyki.
- dr Anna Chwalik-Borowiec – przedstawiciel Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.
- mgr Paweł Smagór- kierownik internatu.
- mgr Mariusz Borowiec- wychowawca, organizator konkursu.
- mgr Bogusława Łukasiewicz- pedagog, organizator konkursu.
- mgr Jacek Okopień – wychowawca, organizator konkursu.
FOTOGRAFIA:
- Kądziela Kamil – Schronisko dla Nieletnich w Gackach.
Wyróżnienie:
- Małgorzata Kawiorska- Gimnazjum nr 2 w Pińczowie
MALARSTWO:
- Marta Bednarz – Zespól Placówek w Złotej.
- Aleksandra Gałęziowska – Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.
- Paweł Trzeciak – Schronisko dla Nieletnich w Gackach.
Wyróżnienie:
- Damian Cabaj – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu.
- Michał Czieslik –Młodzieżowy Ośrodek wychowawczy w Rembowie.
- Kamila Justyniarska – Gimnazjum nr 2 Pińczowie.
- Sylwia Nowak – Zespól Placówek w Złotej.
RYSUNEK:
Wyróżnienie:
- Sylwia Niedziela – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.
TECHNIKI RÓŻNE:
1. Feliks Kacica – Młodzieżowy Ośrodek wychowawczy w Podzamczu.
2. Mateusz Olejarczyk, Kamil Kądziela- Schronisko dla Nieletnich w Gackach.










Narada Szkoleniowa „Bezpieczeństwo osobiste i sytuacje kryzysowe związane z zagrożeniem biologicznym w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości”. 
W dniach 5 i 19 czerwca 2013 przeprowadzone zostały ćwiczenia w zakresie zarządzania kryzysowego podczas których zweryfikowano opracowane wcześniej propozycje procedur.