„998 – na ratunek”

„998 – na ratunek”

         Podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie  poznaliśmy wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych, zwiedziliśmy stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Było to tym bardziej miła wizyta, że Nasz Wychowanek należy jest Członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

        W przyszłości planowane są lekcje pokazowe i zajęcia z zakresu przeprowadzania akcji ratunkowych na terenie Ośrodka.

        Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy, na rzecz ratowania życia ludzkiego.

 

 

„Zwiedzanie Wystawy Muzeum Regionalnego w Pińczowie”

„Zwiedzanie Wystawy Muzeum Regionalnego w Pińczowie”

                Jednym z priorytetów w resocjalizacji nieletnich jest dla nas stosowanie wzmocnień pozytywnych, w tym form i metod atrakcyjnych z punktu wychowanków. Stąd też w ramach udzielanych nagród regulaminowych w postaci zgody na zajęcia oświatowo-wychowawcze poza terenem Ośrodka realizujemy różnego rodzaju wycieczki. Dobrą praktyką są wyjazdy w ciekawe miejsca. Tym razem wybraliśmy się do Muzeum w Pińczowie, gdzie jego zbiory pochodzą z Ponidzia i dokumentują tradycje, historię i kulturę regionu od czasów najdawniejszych po współczesne.

 

Warsztaty kulinarne

„OSTATKI”

         W dniu 21 lutego 2023 r.  naszą placówkę odwiedziła właścicielka cukierni Pani Marzenna Łyżwińska,  która pokrótce opowiedziała o zawodzie cukiernika i swojej pasji do działalności którą prowadzi od 1985 r.   Uczniowie poznawali tajniki pieczenia oraz dekorowania tortów, ciast, deserów. Pani Marzenna Łyżwińska fantastycznie przekazała wiedzę na temat  metod i technik cukierniczych oraz sposobu pracy.  Wspomniała o tradycjach ostatkowych  tj. smażeniu pączków i faworków.

          Po części teoretycznej wychowankowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach  praktycznych wykonując wyrób cukierniczy w postaci faworków. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja wyrobów cukierniczych  z cukierni Pani Marzenny Łyżwińskiej za co bardzo  serdecznie dziękujemy.

„Poznaj swoją okolicę”

 „Poznaj swoją okolicę”

                  Wychowankowie Ośrodka biorą udział w zajęciach oświatowo-wychowawczych poza terenem placówki. Tym razem wybraliśmy się do Buska-Zdroju. Pięknego, uzdrowiskowego miasteczka, które słynie z leczniczych wód siarczkowych i jodkowo-bromkowych oraz borowiny. Aktualnie jedną z najpiękniejszych i najmłodszych atrakcji jest tężnia solankowa. Punktem naszej wycieczki było m.in. zwiedzanie tężni, domu zdrojowego oraz zabytkowych obiektów, w tym kaplicy Św. Anny i najstarszego obiektu sanatoryjnego Marconi, gdzie smakowaliśmy wód leczniczych.

 

 

,,Na antenie Radio Kielce”

„Na antenie Radio Kielce”

          Dzięki uprzejmości Pani Redaktor Magdaleny Sitek, za co składamy ogromne podziękowania, mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę Polskiego Radia Kielce i zapoznać się ze specyfiką pracy w mediach, podczas oglądania na żywo pracy dziennikarzy realizujących program, a także  przyjrzeć się technicznym aspektom pracy radiowca podczas zwiedzania prawdziwego studia nagraniowego. Na zakończenie  Nasz Wychowanek miał okazję na żywo wystąpić na radiowej antenie. Mamy nadzieje, że to dopiero początek naszej radiowej przygody!

Tenisowa rywalizacja

               W dniu 19 stycznia 2023r. w naszej placówce został zorganizowany „Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego”. W  zawodach brali udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju, Zespołu Placówek Oświatowych w Gackach jak również wychowankowie naszego ośrodka.

            Zawodnicy wykazali się dużą kulturą osobistą i postawą fair – play. Zawody przebiegały w sportowej i radosnej atmosferze, a kibice mogli zobaczyć wiele zaciętych  i stojących na wysokim poziomie pojedynków. 

            Zawody zakończyły się zwycięstwem jednego z naszych podopiecznych. Serdecznie gratulujemy.

Bardzo dziękujemy drużynom za udział i zapraszamy ponownie.