„Jak szukać pracy” – warsztaty doradztwa zawodowego

„Jak szukać pracy” – warsztaty doradztwa zawodowego

            24 kwietnia 2024 roku Wychowankowie Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Gackach spotkali się z doradcą zawodowym z buskiego MCK – Panią Elżbietą Ścióg, aby porozmawiać na temat aktywnych metod poszukiwania pracy.

             Wielu młodych ludzi na myśl o swojej pierwszej pracy bardzo często się stresuje. Gdy wchodzimy na rynek pracy po raz pierwszy, nie do końca wiemy, gdzie jej tak właściwie szukać i jak to robić? Jakie sposoby poszukiwania pracy mogą nas przybliżyć do jej znalezienia? Warsztaty z doradcą zawodowym były właśnie próbą odpowiedzi na powyższe pytania.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach cyklicznie prowadzonej współpracy – za co składamy Pani Elżbiecie Ścióg serdeczne podziękowania.

 

 

„Moja profesja”

„Moja profesja

         W ośrodku cyklicznie realizowane są zajęcia z zakresu doradztwa zawodowe, tak by zwiększyć kompetencje nieletnich w poruszaniu się po rynku pracy. By uatrakcyjnić ich realizację w lutym 2024r. odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Moja profesja”. Wychowankowie mogli przygotować pracę przedstawiającą wymarzony zawód. Pomysłowość nie miała granic, stąd trudno było wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach jury, przyznało 3 pierwsze miejsca i 5 wyróżnień. Gratulujemy wygranym!

 

XV Ogólnopolski konkurs plastyczny „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

XV Ogólnopolski konkurs plastyczny

„Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

           Kolejny już raz wychowanki i wychowankowie okręgowych ośrodków wychowawczych , zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich przysłali swoje prace na konkurs plastyczny. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Gminnej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pińczowie, gdzie można je zobaczyć do 8 stycznia 2024roku. Potem wszystkie kartki zostaną przekazane na cele charytatywne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz pracownikom, którzy wspomogli i inspirowali swoich podopiecznych do wykonania kartek. Na konkurs wpłynęło 262 prac plastycznych . Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostały wysłane  pocztą.

Udział w konkursie wzięły takie placówki:

 1. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Szubin
 2. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Falenica
 3. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Witkowo
 4. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Pszczyna
 5. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Koronowo
 6. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Szczecin
 7. Schronisko dla Nieletnich Chojnice
 8. Zakład Poprawczy Kcynia
 9. Zakład Poprawczy Trzemeszno
 10. Zakład Poprawczy Grodzisk Wielkopolski
 11. Zakład Poprawczy Nowe
 12. Zakład Poprawczy Tarnów
 13. Zakład Poprawczy Poznań
 14. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich Głogów
 15. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy Gacki

 

 

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych

              W dniu 21 grudnia 2023 r. w naszym Ośrodku został rozstrzygnięty Konkurs szopek bożonarodzeniowych. Wychowankowie wykonali przepiękne szopki bożonarodzeniowe, które zostały ocenione i docenione przez Jury . Gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich opiekunom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.